Tere, kevad!

Tere, kevad!

16.-21. märtsini 2015 toimus RMK Simisalu Loodusmajas Järvamaal Saue, Keila ja Klooga Noortekeskuste ühine kevadlaager, kus ühtekokku osales 23 erinevate piirkondade last.

RMK Simisalu Loodusmaja on vastselt renoveeritud vahva vana maja, mis oma asukoha ja võimalustega aitas laagri väga põnevaks ja mitmekülgseks sisustada. Nii näiteks saime kasutada loodusmaja esitlustehnikat ning korraldada tõsiseltvõetavaid filmiõhtuid. Kaks päeva veetsime ümberkaudsetes rabades mööda laudteid matkates, rabajärvi imetledes, loodust fotojahtides ja erinevaid taimi tundma õppides. Tänu sellele teame nüüd, et parim taim, mida hiirte peletamiseks keldrisse poetada, on justnimelt sookail. Ühtlasi teame ka, et Kodru raba turbakiht on 8m paksune, kuid maailma kõige paksem turbakiht on koguni 200m paksune ja see asub kusagil Aafrika rabas! Me teame, et Eestis kasvab nelja liiki kaskesid, kuid ainult üks männiliik ning et pöialpoiss kaalub ainult viis grammi! Kõiki neid teadmisi vahendas meile RMK loodusgiid Eda Vespere. Matka lõpetasime Vargamäe talu kiigeplatsil, kus lapsed lasid lõunaleival hea maitsta ning kiikusid hoogsalt suurel külakiigel.

Lisaks sellele, et me matkarajal seigeldes loodusfotosid tegime, sai iga laps meisterdada oma parimatele fotodele ka raamid ümber ning kõik kunstiteosed osalesid võistlusel, millest noored ise valisid välja oma lemmikud.

Laagris jäi aega veel diskotada, küpsisetorte meisterdada, vaatetornist langevarje alla lasta ja mööda vaatetorni külge köitega üles ronida, graffiti-kunsti katsetada, öösel tõrvikutega kevadet tervitada ning kõige lõpus toimus ka väike teadmiste kontroll kõige selle kohta, mida olime laagri jooksul õppinud.

Laagri muutis eriliseks ka see, et sellesse mahtusid laste elu esimesed virmalised ja päikesevarjutus 🙂

Tore oli, et erinevate piirkondade lapsed, kellest mõned rääkisid ainult vene keelt, said omavahel kiiresti tuttavaks ning suutsid (väikeste erisustega muidugi!) terve laagri sõbralikult üle elada.

Noori juhendasid Üllar Põld, Monika Liiv ja Kristi Kruus Saue Noortekeskusest, Urve Luht Klooga Kultuuri- ja Noortekeskusest ning Eva Tiitus-Kajak Keila Noortekeskusest.

 

Laagri toimumist toetas projekt “Riskilaste toetusprogrammi rakendamine läbi noortekeskuste“, mis on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ taotlusvoorust „Noorte-ja noorsootööorganisatsioonide võime kaasata riskilapsi ja noori on paranenud“. Programmi viivad üheskoos ellu Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium.