Traditsioonid

Öömatk

2017. aastal toimus juba 13. korda vabariigi aastapäevale pühendatud öömatk „Matkates Vabariigi Aastapäevale“. Traditsiooni algataja ja matka peakorraldaja on Saue Noortekeskuse noortejuht Üllar Põld.

Matk toimub Paldiskist Kloogaranda ja on umbes 16km pikk. Südaöö paiku kosutatakse end peale poole rännaku möödumist mere ääres kuuma tee ja supiga ning varahommikuks toob buss väsinud, ent õnnelikud matkajad koju tagasi.

Iga aastaga on matkajate hulk suurenenud – 2010. aastal oli meid juba üle 70. Kaasatud on ka ümberkaudsed noortekeskused oma noortega. 2013. aastal aga oli osalejaid igas vanuses, kokku 44: koer Freddy ja 43 inimest. 2016. aastal koguni 109 osalejat.

2008. aastal ehk Vabariigi 90. juubeliaastal toimuv matk jäädvustati ka  Eesti Rahva Muuseumis.

 

 

Noortepäev

Igal suvel juuni alguses toimub Sauel suur sündmus noortele: "Saue Linna Laste- ja Noortepäev", millest saavad osa sajad piirkonna noored. 2017. aasta suvel toimus noortepäev 16. korda. Juba mitu aastat järjest täidavad Jaanituleplatsi mitmekülgse rütmimuusikaga festival Visioon noored muusikud. Koostöös Saue Linna Lastekaitse Ühinguga pakume tegevusi nii lastele kui ka nende vanematele. Naiskodukaitse Saue osakonna rõõmsameelsed naised valmistavad pannkooke orienteerumismängust osavõtjatele. Kaitseliidu Saue kompanii näitab põnevat sõjatehnikat ja sõidutab noori sõjamasin Villuga. Platsil on alati ka põnevaid atraktsioone - ronisein, kiiking, vibuturniir, batuut, skyjump ja lasteautod. YFU, AIESEC ja Rajaleidja annavad noortele informatsiooni tulevikuvõimaluste kohta. Noortepäeval on osalenud ka droon.ee, adrenaliin.ee, Fotoboks, Eesti Politseimuuseum ja paljud teised.

Jõulud

Igal talvel tähistame noortega ühiselt jõule. Korraldame jõuluekskursioone ja käime metsas loomadele porgandeid viimas ja lõkke peal vorste küpsetamas. Aset leiab ka traditsiooniline jõulupidu. Külla tuleb jõuluvana, lapsed saavad suu magusaks ning etteastetega esinevad erinevad maja huviringid. Toimub ka suur jõuludisko.

Piirkondlik noorsootöö

Piirkondlik Noorsootöö Memorandum allkirjastati 17.aprillil 2008.a. Sauel 7 KOVi tippjuhi poolt Saue Noortekeskuse 10.sünnipäeva puhul korraldatud Piirkondlikul noortekonverentsil. Lisaks Sauele kuuluvad memorandumisse veel Saku, Keila, Nissi, Kose, Rae ja Kernu omavalitsused. Täna tahab meiega liituda ka Harku omavalitsus. Piirkondliku noorsootöö tunnuslause on Üheskoos saab rohkem. 2010. aasta sügisel toimus Saue noortekeskuse eestvedamisel noorsootöötajate ametivõistlus.

Igal aastal tähistame ühiselt memorandumi aastapäeva ning osaleme vastastikku toimuvatel üritustel.
2013. aasta 17. aprillil tähistasid Lääne-Harjumaa noortekeskuste töötajad Saue Noortekeskuses viie aasta möödumist piirkondliku noorsootöö memorandumi allkirjastamisest. Vaatasime aastatele tagasi ning planeerisime ühiselt tulevikku. Allkirjastati ka noortekeskustevaheline koostöökokkulepe.

Meie Facebookis

Esmaspäeval kogunesid kõik piirkonna armsad noorsootöötajad traditsioonilisele jõululõunale Rae Kultuurikeskusesse. Saime osa põnevast teadusteatrist, kuulasime ilusat muusikat kitarri saatel, panime oma ajurakud tööle mälumängus ja muidugi sõime kõhud punni maitsvast jõulusöögist 🙂 Aitäh Rae Noortekeskus võõrustamast! ... See MoreSee Less

Esmaspäeval kogunesid kõik piirkonna armsad noorsootöötajad traditsioonilisele jõululõunale Rae Kultuurikeskusesse. Saime osa põnevast teadusteatrist, kuulasime ilusat muusikat kitarri saatel, ...

2 days ago  ·  

Saue Noortekeskus kutsub kõiki jõulukontserdile!
Esinevad meie majas toimetavad huviringid:

SaChe Tantsutüdrukud
JJ-Street Company
PartnerAkro
Kitarriring

Jõulutunde loovad mandariinid ja piparkoogid. Kohale tuleb ka päris jõuluvana.
... See MoreSee Less

Jõulukontsert

detsember 22, 2017, 4:00p.l. - detsember 22, 2017, 9:00e.l.

Saue Noortekeskus kutsub kõiki jõulukontserdile! Esinevad meie majas toimetavad huviringid: SaChe Tantsutüdrukud JJ-Street Company PartnerAkro Kitarriring Jõulutunde loovad mandariinid ja pipark...

4 days ago  ·  

SaChe Tantsutüdrukud kutsuvad jõulukontserdile! ... See MoreSee Less

SaChe jõulukontsert '17

detsember 16, 2017, 5:00p.l. - detsember 16, 2017, 9:45e.l.

Hei, armas sõber, tuttav, pereliige, fänn! 🙂 16. detsembril kell 17:00 oled oodatud SaChe Tantsutüdrukute jõulukontserdile, mis leiab aset Laagri Koolis (Veskitammi 22), et näha meie suurepära...

1 week ago  ·