Suvi Pivarootsis – sõbrad, seiklused ja suvesoojus!

Suvi Pivarootsis – sõbrad, seiklused ja suvesoojus!

See sai alguse 14 aastat tagasi sellest, et üks ema ei leidnud oma lapsele sobivat suvelaagrit ning otsustas selle talle siis ise korraldada. Esimestel aastatel oli talle abiks Saue Linna Lastekaiste Ühing, viimastel aastatel on seda vedanud Saue Noortekeskus.

Kunstilaager toimus sel suvel juba 14. korda!

Laagris osales 65 noort vanuses 8 kuni 15 aastat. Kasvatajateks-õpetajateks olid Saue noortekeskuse noortejuhid Kaarel Kiviloo, Rene Kolon, Monika Liiv, Üllar Põld, Kirke Kasari, Maria Liiv, Tiina-Riin Uulma, Kristi Kruus ja lasteaia kunstiõpetaja Eha Tamme. Vabatahtlikuna oli abiks üliõpilane Mouna Tuneesiast, kelle osalemist vahendas üliõpilasorganisatsioon AIESEC. Mona korraldas muuhulgas meile ka Tuneesia kultuuri õhtu, kus näitas oma kodumaast pilte ning andis maitsta oma kodumaalt pärit maiustusi ja maisteaineid.

Lisaks liitus meiega mõneks päevaks Austraaliast pärit Rachel, kes tutvustas lastele hennamaalimise saladusi, ajalugu ja tavasid. Kõik lapsed said proovida maalimist ning soovijatele tegi meister ka ise kauni maalingu.

Käsitöötundides viltisime mütse-kotte, punusime sõbrapaelu, värvisime patikatehnikas särke, valmistasime erinevaid ehteid, õmblesime haaremipükse ja seelikuid, meisterdasime puidust laevu.

Kujutava kunsti tundides joonistasime, maalisime akrüül- ja akvarellvärvidega; lavastasime ja filmisime lühifilme ja muusikavideo; fotograafi abiga õppisime loodust vaatama ja korraldasime fotonäituse-võistluse ning tegime sõbrapilte.

Üks rühm noori, mis pandi kokku vaba tahte alusel, käis ka jalgrattamatkal Hiiumaal, kus külastati Tihuse hobutalu.

Laagrit külastas programm AVA SILMAD, kus räägiti lähisuhtevägivallast ja anti nõu, kuidas sellega hakkama saada ning toimus ka esmaabi päev, mille viisid läbi esmaabiõpetajad Saaremaalt.

Ühel hommikupoolikul harisid meid tule-, vee- ja liiklusalaselt Politsei- ja Piirivalveameti Lääne Prefektuuri töötajad. Vaatasime filmi, kuulasime loengut, päästsime uppujat ja tegime vigursõitu jalgrattaga.

Õhtuti laulsime karaoket, esinesime ja elasime kaasa omaloomingulisel Pivavisoonil. Loomulikult oli ka kesköine ristimine ja traditsioonilised müsteerium ja kuningriigi päästmise mäng.

Meie laagri puhul on see üsna tavapärane, et kuna lapsed on vähemalt 75% ulatuses samad, mis eelmisel aastal, siis alati lausa nõutakse kõiki läbi aastate traditsiooniks saanud tegevusi ja mänge.

Kõiki meie päevi elavdas salasõbra mäng. Mängu alguses loositakse igale lapsele ja ka kasvatajale keegi laagrilistest salasõbraks, kellele ta võib iga päev väikseid tähelepanuavaldusi valmistada. Üks kasvatajatest on mängujuht, kes teab kõiki salasõpru ja igaõhtusel laagri kokkusaamisel jagab laiali kingitusi. Kingitusteks olid nii luuletused, vilditud käevõru-mütsid kui ka metsast korjatud maasikad. Salasõbra avalikustamine-kallistamine toimus laagri lõpuõhtul ja üllatusi oli palju, sest salasõbra saladust suudeti hoida.

Laagri lõpetasime toreda lõkkeõhtu ja saunaga. Järgmisel aastal läheme kindlasti taas Pivarootsi laagrisse, sest enam ei kujuta ei kasvatajad ega lapsed suve ilma selleta ette.

Kes tahab järgmise suve plaanid juba varakult ära teha, siis Pivarootsi Kunstilaager 2016 toimub 03.-10. juulini.