Mõtle mõtle! Tuleb tuleb!

Mõtle mõtle! Tuleb tuleb!

Milena ja Anette tahtsid minna matkale

Hiiumaale matkale

tahtsid minna matkale

 

Aasta alguses toimus Harju Maavalitsuses projektikonkurss noorte omaalgatuse toetamiseks ja ettevõtlikkuse tõstmiseks.

Palun, tüdrukud, kui tahate minna, uurige Hiiumaad: telkimiskohad, tuletornid, toitlustus, muuseumid, hinnad. Ärge unustage kilomeetreid ja päevi lugeda! Selgus, et ühe matkaga ei jõuagi kõikide ilusate kohtadega tutvuda. Motivatsioon kukkus kolinal kokku. Noortejuht ka ei haletsenud – projekt ei olegi selleks, et ainult väike seltskond ennast hästi tunneks. Meie tegevusest peavad kasu saama paljud!

Alustasime algusest – miks, kellele ja mida. Algne ühe matka idee arenes erineva pikkusega matkade sarjaks. See võimaldas kaasata erinevas vanuses, erinevate huvide- ja võimetega noori. Projekti „Matkates Mitmekülgselt“ liikumisvahenditeks olid jalad, kanuu jõe peal, süst merel, jalgratas metsas ja maanteel. Viiel erineval matkal käis üle kolmekümne inimese. Kokku oli 63 osalust.

Õppisime planeerima, pingutama, järeleandmisi tegema ja kõige tähtsam, koos olema ja elama. Kõikide matkade peale kokku pidi üheksa päeva kodust eemal hakkama saama. Hiiumaa matkal väntasime 200 kilomeetrit. Meil on nüüd noortekeskuses suur hulk ühiseid mälestusi.

Tänan aktiivsemaid osalejaid Milena Gamzina, Anette Laamann, Aron Taganõmm, Raili Sõrmus ja Laura Tammiste. Kristile, noortekeskuse juhatajale, aitäh projektile hea nime väljamõtlemise eest.

 

Noortejuht Üllar Põld