Benvenuto, Luca! Willkommen, Constantin!

Benvenuto, Luca! Willkommen, Constantin!

Igal aastal rikastavad Saue Noortekeskuse tegevusi praktikandid Saksamaa ülikoolidest ning euroopa vabatahtlikku teenistust läbivad välisvabatahtlikud. Kui eelmisel hooajal moodustasid meie väliskülalised väga naiseliku seltskonna, siis sellel aastal võõrustame kahte vahvat noormeest. Esimesena saabus Eestisse Luca Itaaliast, kes teeb siin oma aastapikkust euroopa vabatahtliku teenistust. Paar nädalat hiljem jõudis siia ka üle kahe meetrine Constantin Saksamaalt, kes teeb noortekeskuses oma koolipraktikat ja jääb meie juurde detsembri keskpaigani.

 
22-aastane Luca on pärit Torinost ning enne vabatahtliku teenistuse alustamist õppis ta seal arhitektuuri. Suur reisihimu on teda viinud pea kõikidesse Euroopa riikidesse. Ka Eestis on Luca juba eelnevalt käinud. Eesti puhul köidab teda eelkõige kaunis loodus. Eestlasi peab Luca lahketeks ning alati abivalmiteks. Kõik need positiivsed kogemused aitasid kaasa tema otsusele valida just Eesti oma vabatahtliku teenistuse sihtkohaks. Noortekeskuse valimisele aitas kaasa Luca ema, kes juhib Torinos lasteaeda ning äratas temas juba aastaid tagasi huvi laste ja noorte vastu. Üheks eesmärgiks, mida noormees soovib vabatahtliku teenistuse ajaga saavutada, on eesti keele põhilise sõnavara õppimine ja noortele põnevate tegevuste pakkumine. Luca suureks hobiks on fotograafia ning talle meeldib mängida ka lauamänge.

 

19-aastane Constantin elab Kölnis, kus ta õpib kohalikus kõrgkoolis, et tulevikus saada õpetajaks. Oma vaba aega meeldib talle veeta sportikult. Nimelt, armastab ta mängida jalgpalli ja ka ise tulevasi jalgpallureid treenida. Kahe kuu jooksul soovib ta õppida tundma Eestit ja eestlasi, soovib saada teadmisi Eesti ja Saksa laste eripäradest ning kogeda teises kultuuris elamist. Esmamulje Eestist on Constantinil väga hea, olgugi, et siin on tema hinnangul oluliselt külmem kui Saksamaal. Sarnaselt Lucale meeldib ka temale Eestimaa kaunis loodus ja lahked inimesed.

 

Tulge noortekeskusesse poistega tutvuma, saksa ja itaalia keelt õppima ning niisama mängima! 🙂